Naše vinařství

Naše vinařství

Vinný dům, spol. s r.o., je jedním z nejmodernějších a nejprogresivnějších vinařství v České republice, specializující se na výrobu a dovoz vín nejvyšší kvality.

Jeho historie sahá do roku 2003, kdy společnost začala s výrobou vín a zejména s dovozem kvalitních francouzských dubových sudů do České republiky.

Silnou stránku Vinného domu tvoří v současné době především prodej bílých a červených tichých vín.

Kromě toho produkuje vinařství ročně až 400 tisíc lahví moravských přívlastkových vín, určených zejména do vinoték, gastro provozů a k přímému prodeji, a to výhradně na tuzemském trhu.

V souvislosti s novou vinařskou legislativou spustil Vinný dům Bzenec jako jediný v republice začátkem roku 2018 provoz plně automatizované balící BiB (bag-in-boxové) linky na balení zahraničních vín. Díky ní je do moderních plastových sáčků v krabici schopen zabalit desítky tisíc litrů vína denně. Trendový způsob balení, který nově požaduje legislativa, je určen především pro vinotéky. 

Od roku 2017, tedy po otevření moderního provozu mezi Bzencem a Strážnicí, postaveném „na zelené louce“, patří ale Vinný dům Bzenec nejen mezi největší tuzemské výrobce a prodejce bílých, růžových, červených a šumivých vín. V sezóně 2018 se k vínům přidají také přírodní ovocné mošty.

Kromě milionů litrů vína vyprodukujeme totiž letos nově až půl milionu litrů ovocných šťáv, vyrobených výhradně z kvalitních tuzemských surovin.

Z ovocných sadů Čech a Moravy si u nás naši zákazníci budou moci zakoupit nejen přírodou vonící jablečné, hruškové, rybízové či jiné mošty té nejvyšší kvality dle sezónní nabídky, ale také lahodné odrůdové vinné mošty z hroznů z těch nejlepších poloh plných slunce.

Naším cílem je, abyste se s produkty Vinného domu nejen probouzeli a prožili svůj den, ale se sklenkou některého z našich vín i usínali...