6. 4. 2018

Vinný dům si veze dvě zlaté a dvě stříbrné medaile z Vinařských Litoměřic 2018

Naše Neuburské výběr z hroznů 2016 a Rulandské bílé pozdní sběr 2016 se líbilo porotcům prestižní tuzemské vinařské soutěže s mezinárodní účastí v Litoměřicích. Vinný dům za ně získal zlaté medaile! 


Dvě zlaté medaile z nejprestižnější vinařské soutěže v tuzemsku - Vinařské Litoměřice 2018 - získal od odborné poroty Vinný dům Bzenec. Honotitelské komisi se nejvíce líbilo naše Neuburské výběr z hroznů 2016 a Rulandské bílé pozdní sběr stejného ročníku.

"Oceněné Neuburské pochází z trati Knížecí vyhlídka ve Valticích, tedy z Mikulovské podooblasti. Jedná se o víno vzácně pěstované odrůdy, které je plné, robustní, s minerálním podtextem vápencových půd," popsal jednatel Vinného domu Dušan Černoch. 

Rulandské bílé, které také zachutnalo porotcům, se zase vyznačuje intenzivním aroma a plnou chutí, která nabízí tóny jižního ovoce a karamelu. 

Kromě těchto dvou vín zabodoval ve velké konkurenci moravských a českých vín s mezinárodní účastí také Ryzlink vlašský pozdní sběr 2016 a Alibernet výběr z hroznů 2015, které získaly stříbrné medaile.